Żegnaj zimo na rok!

W  dniu 11 lutego uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Białegostoku. Głównym celem wyprawy była wizyta w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na krytym lodowisku. Znaczna część uczniów już po raz kolejny odnajdowała  nieskrywaną przyjemność z jazdy na łyżwach. Dla niektórych były to "pierwsze" kroki poczynione na lodzie. Pomimo upadków, dzieci z ogromną wytrwałością  wznawiały próby, które wychodziły im coraz lepiej. Wielką  pomocą okazały się tzw. pingwinki, służące do  utrzymania  równowagi na śliskiej tafli. Kolejnym punktem programu było obejrzenie  filmu  w kinie Helios pt. "Misiek w Nowym Jorku". Oprócz tematyki zimowej, film (pozornie dziecinny) ukazywał wiele poważnych treści ekologicznych, związanych z ratowaniem Arktyki. Wszyscy świetnie się na nim bawili. Po seansie nie mogło zabraknąć spaceru po galerii. Dzieci mogły zjeść posiłek i odpocząć po tak intensywnie spędzonym czasie. Po wyjściu z galerii zima zaskoczyła nas miłą niespodzianką. Z nieba zaczął spadać  biały śnieg. Czyżby było to jej pożegnanie?

W wycieczce uczestniczyło 51 uczniów z klasy IVa, IVb, IVc, Vb. Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały: Beata Krassowska, Katarzyna Niewińska, Renata Niwińska.