Mikołajkowy Turniej Koszykówki klas IV w Zambrowie

Najmłodsza drużyna dziewcząt Jedynki Łapy wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym Mikołajkowym Turnieju Koszykówki klas 4 w Zambrowie. Po 3 dniach walki dziewczęta zajęły 8 miejsce na 12 drużyn, przegrały 3 mecze i 2 wygrały. Trzeba dodać, że w niektórych miastach dzieci trenują już od 1 i 2 klasy szkoły podstawowej co widać potem po umiejętnościach w meczach, takim przykładem jest wygrana Sopotu z SP 47 Białystok 70:0. Przed samym wyjazdem zostaliśmy bardzo mocno osłabieni, bo zachorowała najlepsza zawodniczka i kapitan drużyny Kinga Grodzka. Dziewczęta pokazały charakter i walczyły do końca, szczególnie w 2 wygranych meczach, gdzie musiały odrabiać straty po złym początku. Najlepszą zawodniczką drużyny została Alicja Woroszył, która otrzymała statuetkę. Warto zauważyć, że nasi odwieczni koszykarscy rywale w walce o medale w woj. podlaskim SP 45 i SP 47 Białystok  zajęli miejsca za Jedynką Łapy.

Skład drużyny (na zdjęciu stoją od lewej): trener Jacek Łapiński, Alicja Woroszył, Aleksandra Roszkowska, Gabriela Zalewska, Gabriela Chraboł, Patrycja Mitrusiak, siedzą od lewej; Karolina Kocińska, Karolina Podsiadłowska, Patrycja Brzozowska, Oliwia Demiańczuk, Magdalena Łapińska, Julia Serwin i Natalia Sienkiewicz.

Wyniki Jedynki Łapy: z Orkanem Zambrów 12:19, z Sokołem Działdowo 2:35, z Trójką Ełk 3:20, z SP 45 Białystok 13:12 i z Trójką Działdowo 9:4.

Klasyfikacja końcowa zespołów:

I miejsce: Siódemka Sopot