Spotkania z historią……

28 września lekcję historii poprowadził profesor Uniwersytetu w Białymstoku Adam Czesław Dobroński. Uczniowie klas VI i V mieli niecodzienną okazję poznania opowieści o wojnie obronnej w 1939 roku na białostocczyźnie oraz historii Łap. Ciekawy przekaz Pana Profesora zmobilizował słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w lekcji, opowiadania przeżyć z czasu wojny najbliższych członków rodziny.

Nie zabrakło dyskusji i pytań o wydarzenia historyczne w naszym regionie. Nasz gość przekazał uczniom wiadomości, których  nie znajdą w swoich podręcznikach .

Lekcja odbyła się w  szkolnym Multimedialnym Centrum Informacji im. Zjednoczenia Polek na Emigracji w Wielkiej Brytanii. Nasz niecodzienny nauczyciel przybliżył także życie Polek i ich rodzin w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu, które los zmusił do pozostania na obczyźnie. Nasza szkoła już od dziesięciu lat korzysta ze wsparcia finansowego tej organizacji.

Spotkanie zorganizowały panie Ewa Łapińska  n-l bibliotekarz i Alicja Raciborska n-l historii.

Ewa Łapińska