OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2014/2015

 

 

Finał Igrzysk Grupy Południowej chłopców

Dnia 16 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Grupy Południowej w koszykówce chłopców. Nasi chłopcy po bardzo ambitnej grze, pomimo dwóch porażek uzyskali awans do najlepszej 8 szkół woj. podlaskiego. W pierwszym meczu z SP 2 Bielsk Podlaski cały czas prowadzili by w samej końcówce przegrać 38:40. Drugi mecz z SP 5 Bielsk Podlaski Jedynka przegrała 14:45. Gratulujemy awansu naszym chłopakom i trenerowi Dariuszowi Jabłońskiemu, życząc dalszych sukcesów.

 

Finał Igrzysk Grupy Południowej dziewcząt

Dnia 11.12.2014 r. odbył się w naszej szkole Finał Igrzysk Grupy Południowej w koszykówce dziewcząt. Nasze koszykarki wywalczyły w nim awans do finałowej 8 szkół woj. podlaskiego. Rozegrały tylko jeden mecz z koleżankami z SP 2 Bielsk Podlaski i nie były zbyt gościnne wygrywając 121:10, do finału zaliczony został mecz wygrany w półfinale 127:0 z SP 5 Hajnówka. W meczu o 2 miejsce i awans do dalszych rozgrywek dziewczęta z SP 2 Bielsk Podlaski wygrały 39:19 z SP 5 Hajnówka. Naszym dziewczętom gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach, które odbędą się w lutym roku 2015.

 

III Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Wiew Sitowia"

 

Dnia 8 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łapach odbyły się eliminacje III Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Wiew Sitowia".

I miejsce - Paweł Płoński II c "Cisza" A. Frączak

II miejsce -Zuzanna Roszkowska II a "Trzy róże" P. Dobinsky

III miejsce - Oliwia Demiańczuk  III c "Żurawiec" A. Frączak

Zwycięzcy spotkają się w Domu Kultury w Łapach 12 grudnia, aby walczyć o dalsze sukcesy.

 

Półfinał grupy południowej w koszykówce dziewcząt
Dnia 2.12.2014 r. w SP 1 w Łapach odbył się półfinał grupy południowej w koszykówce dziewcząt.
	Wyniki meczów:
SP 1 Łapy - SP 5 Hajnówka            	127 :  0 
SP 5 Hajnówka - SP 5 Bielsk Podlaski  	20 : 17
SP 1 Łapy - SP 5 Bielsk Podlaski      	93 :  4
	Tabela:
 1. SP 1 Łapy            	4 220:  4
 2. SP 5 Hajnówka        	3  20:144
 3. SP 5 Bielsk Podlaski 	2  21:113

 

VII Jesienny Bieg Uliczny „Od Karolka do Karola”
17 października 2014r

Klasa I dziewczyny

3.Zakrzewska Zosia-SP nr 1 Łapy

Klasa I chłopcy

2.Biernat Michał-SP nr 1 Łapy
3.Łapiński Hubert-SP nr 1 Łapy

Klasa II dziewczyny

3.Kamińska Izabela-SP nr 1 Łapy

Klasa II chłopcy
3.Wasilewski Patryk-SP nr 1 Łapy

Klasa III dziewczyny

1.Grodzka Kinga-SP nr 1 Łapy

3.Łapińska Magdalena-SP nr 1 Łapy

Klasa III chłopcy

1.Kulesza Krzysztof-SP nr 1 Łapy
3.Kul Mateusz-SP nr1 Łapy

Klasa IV chłopcy
1.Kulwicki Krzysztof- SP nr 1 Łapy

Klasa V dziewczyny

1.Cimoch Aleksandra-SP nr 1 Łapy
Klasa VI
dziewczyny
1.Weronika Średzińska-SP nr 1 Łapy

Klasa VI chłopcy
2.Średnicki Kacper- SP nr1 Łapy

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2013/2014

 

Regionalny Konkurs Piosenki „Odpowie Ci wiatr… „

(W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II)

Białystok, 16 maja 2014r.

 

Z naszej szkoły wystąpiły: Agatka Galent, Wiktoria Ryś i Daria Zdrodowska.

Agatka zdobyła nagrodę główną a Wiktoria wyróżnienie.

 

Tenis Stołowy Podlaskiej Rodziny Szkół

 

Naszą szkołę reprezentowała  siódemka uczniów z klas II -VI, która zajęła w kategorii Szkół Podstawowych - II miejsce

Natomiast indywidualnie:

Wiktoria Kul-I miejsce w kategorii dziewcząt klas I-IV

Izabela Rymaszewska-I miejsce w kategorii dziewcząt klas V-VI

Janek Moczydłowski- I miejsce w kategorii chłopców klas V-VI

Mateusz Kul-III miejsce w kategorii chłopców klas I-IV

Mateusz Jarczewski-V miejsce w kategorii chłopców klas I-IV

Sylwester Perkowski-V miejsce w kategorii chłopców klas V-VI

Aleksandra Cimoch- VI miejsce w kategorii dziewcząt klas I-IV

 

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Podlasia:

 

Mateusz Kukowski – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Historii - opiekun Alicja Raciborska

Gabrysia Brzozowska – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody – opiekun Bożena Cal

Jakub Witkowski – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody – opiekun Bożena Cal

Nadia Piszczatowska – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego – opiekun Joanna Supronowicz

 

 

XI PODLASKI FESTIWAL WIELKANOCNY

BIAŁYSTOK 26 KWIETNIA 2014r.

 

Kasia Bagińska zajęła II miejsce, a Karolina Więcko wyróżnienie w kategorii solista.

 

V KONKURS PIEŚNI RELIGIJNEJ W KLEOSINIE

29 KWIETNIA 2014r.

 

Zespół wokalny w składzie: Iza Gąsowska, Marysia Kozłowska, Kasia Bagińska, Karolina Więcko, Magda Szafarska, Angelika Siemieniuk, Natalia Wojewódzka, Natalia Bielicka, Zuzia Sawicka, Karolina Wiśniewolska, Ola Łapińska, Julia Brzozowska, Gabrysia Galent, Iza Rymaszewska, Iza Matysiewicz wyśpiewał II miejsce w kategorii zespoły wokalne.

 

JESTEŚMY Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT

 

 24.04.2014r. w DK w Uhowie odbył się finał Gminnego konkursu „Z przyrodą za pan brat”. Nasza szkoła zajęła I miejsce w rywalizacji indywidualnej i I miejsce w kategorii szkół.

 

Finał Igrzysk Woj. Podlaskiego Energa Basket Cup w koszykówce dziewcząt

Dnia 26.03.2014 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku odbył się Finał Igrzysk Woj. Podlaskiego Energa Basket Cup w koszykówce dziewcząt. Bardzo duży sukces odniosły dziewczęta z SP 1 Łapy zdobywając srebrny medal.

 

 

III Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

„Śpiewajmy Kolędę Jezusowi”

Czarna Białostocka 27 stycznia 2014r.

Zespół wokalny w składzie: Angelika Siemieniuk, Magda Szafarska, Julia Brzozowska, Natalia Wojewódzka, Gabrysia Galent, Kasia Bagińska, Marysia Kozłowska zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI.

W kategorii solista klas I-III:

Agata Galent-wyróżnienie

Wiktoria Ryś-II miejsce

 

IV FESTIWAL SZTUKI BOŻONARODZENIOWEJ

Kolędy i pastorałki głosami dziecięcymi wyśpiewane”

Niewodnica 23 stycznia 2014r.

Angelika Siemieniuk w kategorii solista zajęła III miejsce.

 

Finał Igrzysk Grupy Południowej w koszykówce dziewcząt

 Dnia 12.12.2013 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach odbył się Finał Igrzysk Grupy Południowej w koszykówce dziewcząt. Turniej był ostatnim etapem eliminacji do najlepszej 8 szkół woj. podlaskiego, o awans z dwóch pierwszych miejsc rywalizowały 4 szkoły: SP 2 Bielsk Podlaski, SP Mielnik, SP 5 Bielsk Podlaski i gospodynie z SP 1 Łapy. Nasze dziewczęta nie były zbyt gościnne, zdecydowanie wygrały  3 mecze i zajęły 1 miejsce zapewniając sobie awans do półfinałów wojewódzkich.

 

IV Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej

23.11.2013 - Białystok

 Zespół z naszej szkoły w składzie: Iza Gąsowska, Marysia Kozłowska, Kasia Bagińska, Angelika Siemieniuk i Magda Szafarska otrzymał  wyróżnienie za najlepsze wykonanie polskiej pieśni patriotycznej.

 

VI Jesienny Bieg Uliczny „Od Karolka do Karola”
17 października 2013r

Klasa I dziewczyny

1.Patrycja Wróblewska- SP nr 1 Łapy
2.Gabrysia Klimczuk- SP nr 1 Łapy

Klasa I chłopcy

1.Krzysztof Łapiński- SP nr 1 Łapy
2.Jakub Łupiński- SP nr 1 Łapy

Klasa II dziewczyny

1.Kinga Grocka- SP nr1 Łapy
2.Magda Łapińska-SP nr 1 Łapy
3.Wiktoria Zdziarska-SP nr 1 Łapy

Klasa II chłopcy
1.Jakub Demiańczuk- SP nr 1 Łapy
2.Krzysztof Kulesza- SP nr 1 Łapy
3.Jakub Kruszewski- SP nr 1 Łapy
Klasa IV dziewczyny
1.Aleksandra Cimoch- SP nr 1 Łapy

Klasa V chłopcy
1.Kacper Średnicki-SP nr 1 Łapy
3.Jakub Pieńkowski- SP nr1 Łapy

Klasa VI chłopcy
2.Daniel Olech- SP nr1 Łapy

 

"Basket Cup - 2013" 

Dziewczęta klas 5 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach trenujące w Uczniowskim Klubie Sportowym "Jedynka" Łapy bardzo udanie zaprezentowały się w ogólnopolskim turnieju "Basket Cup - 2013" w minikoszykówce. Turniej odbył się w dniach 11- 13.10.2013 r. w SP 47 Białystok. Podopieczne trenera Jacka Łapińskiego zajęły 2 miejsce, wygrały 4 mecze pokonując 37:24 "51-Basketmaniak" Lublin, 32:22 "Basket 47" Białystok, 34:9 "Trójkę" Nidzica i 22:14 "Max Basket" Wys. Mazowieckie, przegrały tylko z "Trójką" Działdowo 13:35.

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2012/2013

 

XIII Igrzyska Woj. Podlaskiego w LA Białystok - 8.06.

 

Karolina Cimoch złoty medal w skoku w dal

Natalia Raciborska 4 miejsce w chodzie sportowym na 3 km

 

Ogólnopolski Turniej Gołków Cup-2013  Piaseczno

31.05 - 2.06.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. MUKS Piaseczno I
2. UKS Jedynka Łapy
3. UKS Trójka Ełk
4. MUKS Piaseczno II
5. UKS Orkan Zambrów
6. UKS Trójka Żyrardów
7. MG UKS Kozienice
8. MLKS Rzeszów

 

 

VI Zambrowski Festiwal Koszykówki Dziewcząt

24 maja 2013 r.

 

 Końcowa kolejność turnieju:
1. Orkan Zambrów I
2. Jedynka Nidzica
3. Muks Piaseczno
4. UKS Jedynka Łapy
5. Muks Stoczek 45 Białystok
6. Max Basket Wys. Mazowieckie
7. Trójka Nidzica
8. Dziewiątka Łomża
9. Basket Olsztynek
10. Orkan Zambrów II

 

 

VI Turnieju Tenisa Stołowego Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach

22 maja 2013 r.

 

Uczniowie w składzie:

1.Wiktoria Kul-klasa III

2.Dawid Zalewski-klasa III

3.Izabela Rymaszewska-klasa IV

4.Jakub Perkowski-klasa IV

5.Janek Moczydłowski-klasa V

6.Sandra Zawojska-klasa VI

7.Karolina Cimoch-klasa VI

8.Jakub Łapiński-klasa VI

    zajęli II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych.

   

Natomiast indywidualnie:

Karolina Cimoch-II miejsce w kategorii dziewcząt klas V-VI

Wiktoria Kul-III miejsce w kategorii dziewcząt klas I-IV

Jakub Perkowski-III miejsce w kategorii chłopców klas I-IV

Jakub Łapiński-III miejsce w kategorii chłopców klas V-VI

Izabela Rymaszewska-IV miejsce w kategorii dziewcząt klas I-IV

Janek Moczydłowski- V miejsce w kategorii chłopców klas V-VI

Sandra Zawojska- VI miejsce w kategorii dziewcząt klas V-VI

 

Ekumeniczny Festiwal Piosenki

"Moją Radością Jest Chrystus Zmartwychwstały"

17 maja 2013 r.

 

W festiwalu udział wzięły: Angelika Siemieniuk i Zuzanna Dworakowska. Obie uczennice otrzymały wyróżnienie.

 

 

Wojewódzki Konkurs Piosenki „Odpowie Ci wiatr…”

W hołdzie Ojcu Świętemu bł. Janowi Pawłowi II

16 maja 2013 r.

 

Duet - Daria Radziszewska i Julia Trzaska oraz solistka Natalia Wojewódzka wystąpią 2 czerwca na lotnisku Krywlany.

 

 

IV Wojewódzki  Konkurs Pieśni  Religijnej w Kleosinie

13 maja 2013 r.

 

Zespół wokalny w składzie: Angelika Siemieniuk, Katarzyna Bagińska, Maria Kozłowska, Karolina Więcko, Marta Zdrodowska, Sandra Buńkowska, Gabriela Brzozowska, Zuzanna Dworakowska, Katarzyna Klepacka, Weronika Łapińska, Gabriela Galent, Izabela Rymaszewska, Izabela Matysiewicz zajął II miejsce.

    Solistka Zuzanna Dworakowska wyśpiewała I miejsce.

 

 

VI Wojewódzki Konkurs Artystyczny "Bł. Jan Paweł - patronem rodzin"

Białystok 10 maja 2013 r.

 

Zespół wokalny w składzie: Karolina Więcko, Maria Kozłowska, Marta Zdrodowska, Izabela Gąsowska, Gabriela Brzozowska, Sandra Buńkowska, Katarzyna Bagińska, Zuzanna Dworakowska, Weronika Łapińska, Lena Michnowicz, Katarzyna Klepacka, Angelika Siemieniuk wykonał utwór "W ciszy niepokalanej" i zdobył TYTUŁ LAUREATA.

 

 

MIEJSKIE ELIMINACJE

XXVI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

BAJE, BAJKI, BAJECZKI...

Łapy 6 maja 2013 r.

 

Weronika  Łapińska II miejsce

XIII Bieg im. Waldemara Kikolskiego - Łapy 26.04.2013 r.

 

Klasy 4 dziewczęta:

3 m-ce Galent Gabriela

7 - Łapińska Aleksandra

13 - Borowska Wiktoria

14 - Łuczaj Sylwia

Klasy 4 chłopcy:

1 m-ce Średnicki Kacper

3 - Malinoś Krystian

4 - Raciborski Mateusz

11 - Aniołkowski Kacper

Klasy 5 dziewczęta:

2 m-ce Łapińska Zosia

4 - Kamińska Gabriela

12 - Gołaszewska Wiktoria

13 - Piszczatowska Nadia

16 - Płońska Zuzanna

18 - Choińska Julia

Klasy 5 chłopcy:

1 m-ce Olech Daniel

4 - Olędzki Maciej

10 - Perkowski Sylwester

Klasy 6 dziewczęta:

1 miejsce Sobocińska Dominika

Klasy 6 chłopcy reprezentowali klub Petrus Łapy:

2 m-ce Kulesza Michał

3 - Malinoś Damian

4 - Łupiński Jakub

6 - Kul Damian

8 - Zdrodowski Patryk

12 - Kopczewski Filip

 

 

Festiwal Piosenki Poetyckiej „Wiosenny powiew” - Białystok 19.04.2013 r.

 

Zuzanna Dworakowska - wyróżnienie

 

FESTIWAL PIEŚNI WIELKANOCNEJ - Białystok 6.04.2013 r.

 

kategoria solista do lat 12 (szkoły podstawowe)

I miejsce - Katarzyna Bagińska

    wyróżnienie: Angelika Siemieniuk

    soliści powyżej 12 lat (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

III miejsce - Zuzanna Dworakowska

    zespoły wokalno-instrumentalne:

wyróżnienie - zespół wokalny

 

 

I Wielkanocny Turniej Minikoszykówki dziewcząt - Zambrowie 22 - 24.03.2013 r.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. MUKS I Piaseczno

2. UKS Trójka Nidzica

3. Iskra Zambrów

4. UKS Jedynka Łapy

5. UKS Trójka Ełk

6. Orkan Zambrów

7. ŁAK Łomża

8. MUKS II Piaseczno

 

Igrzyska Woj. Podlaskiego Energa Basket Cup w minikoszykówce - 18.03.2013 r.

 

Szkoły Podstawowe na Podlasiu wśród dziewcząt:

1. SP 47 Białystok

2. SP 1 Łapy

3. SP 45 Białystok

4. SP 19 Białystok

 

 Najlepsze 4 szkoły Podlasia wśród chłopców:

1. SP 47 Białystok

2. SP 5 Bielsk Podlaski

3. SP 1 Łapy

4. SP 10 Łomża

 

 

 Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

 

Karolina Łapińska – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody, nauczyciel przyrody pani Bożena Cal

Damian Kul – Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Historii, nauczyciel historii pani Alicja Raciborska

Kamil Polowczyk - Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, nauczyciel matematyki pani Małgorzata Łapinska

Zuzanna Dworakowska - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Plastyki, nauczyciel plastyki pani Agnieszka Zdrodowska - Karkosz

 

Ogólnopolski Turniej "NIDA CUP" - Nidzica 1 - 3.03.2013 r.

Końcowa kolejność turnieju dziewcząt:
1. Top Spin Olsztynek
2. UKS Jedynka Łapy
3. UKS Siódemka Sopot
4. UKS Trójka Nidzica
5. KKS Olsztyn
6. UKS De La Salle Gdańsk
7. UKS Jedynka Nidzica
            
Końcowa kolejność chłopców:
1. UKS 4-3 Lublin
2. KS Tęcza Bielsk Podlaski
3. SP Olsztynek
4. UKS Trójka Nidzica
5. UKS Jedynka Łapy
6. De La Salle Gdańsk
7. KS "As" Mrągowo

 

Półfinał igrzysk woj. podlaskiego w minikoszykówce dziewcząt - 13.02.

 

I MIEJSCE W TURNIEJU

 

SP 1 Łapy - SP 19 Białystok 56 : 11

SP 1 Łapy - SP 9 Łomża 62 : 21

SP 1 Łapy - SP Puńsk 41 : 14

 

 

II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

"Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” - Czarna Białostocka 21.01.

 

Zuzanna Dworakowska w kategorii solista - II miejsce

ZESPÓŁ WOKALNY - wyróżnienie

 

 

IV FESTIWAL SZTUKI BOŻONARODZENIOWEJ

„Kolędy i pastorałki głosami dziecięcymi wyśpiewane” - Niewodnica Kościelna 17.01.

 

Zuzanna Dworakowska - I miejsce w kategorii klas IV-VI

Julia Brzozowska - II miejsce w kategorii klas IV-VI

 

 

IV Edycja Wojewódzkiego Integracyjnego

Konkursu Muzycznego „Przy wigilijnym stole” - Białystok 20.12.

 

Natalia Weronika Wojewódzka z klasy IIIc - laureatka konkursu

 

 

Igrzyska Szkół Podstawowych w minikoszykówce - 27-28.11.

 

Wyniki dziewcząt:

 

Mistrzostwa Powiatu

SP 1 Łapy – SP Kleosin                74 : 22

SP 1 Łapy – SP Zabłudów            94 : 11

 

Finały grupy południowej - I miejsce

SP 1 Łapy – SP 2 Bielsk Podlaski    90 : 12

SP 1 Łapy – SP 5 Bielsk Podlaski    113 : 8

SP 1 Łapy – SP Kleosin                69 : 20

SP 1 Łapy – SP Zabłudów            55 : 11

 

Wyniki chłopców:

 

Mistrzostwa Powiatu

SP1 Łapy – SP Zabłudów                 80 :  9

 

Finały grupy południowej - II miejsce

SP 1 Łapy – SP Mielnik                    102 :   2

SP 1 Łapy – SP 2 Bielsk Podlaski        62 :    9

SP 1 Łapy – SP Zabłudów                40 :  10

SP 1 Łapy – SP 5 Bielsk Podlaski        31 :  58

 

 

Czy znasz twórczość….? konkursu poetycko - plastycznego dotyczący twórczości

Pani Beaty Ostrowickiej - pisarki literatury dziecięcej

Wyróżnienie - Diana Radziszewska z klasy III b

 Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Białymstoku.

 

Ogólnopolski turniej minikoszykówki w Olsztynku - 8-11.11.

 

Kolejność turnieju dziewcząt

 

 1 TOP SPIN Olsztynek

 2 UKS Jedynka Łapy

 3 UKS Nenufar 5 Ełk

 4 UKS Trops Kartuzy

 5 UKS Siódemka Sopot

 6 UKS Trójka Nidzica

 7 UKS Jedynka Nidzica

 8 UKS De la Salle Gdańsk

 

 Kolejność turnieju chłopców

 

 1 WTK Włocławek

 2 UKS 43 Lublin

 3 UKS Łomżyczka 10 Łomża

 4 MKS Basket Kwidzyn

 5 UKS Jedynka Łapy

 6 Zawkrze Mława

 7 SP Olsztynek

 8 UKS De La Salle Gdańsk

 

 

„Łapska Akademia Wokalna” -  konkurs piosenki, odbył się w Domu Kultury w Łapach - 28.10.

 

II miejsce w kategorii klas I-III Weronika Wojewódzka kl. IIIc (opiekun mgr Urszula Dworakowska)

II miejsce w kategorii klas IV-VI - Katarzyna Bagińska kl. Va (opiekun mgr Urszula Dworakowska)

III miejsce w kategorii klas IV-VI - Zuzanna Dworakowska kl. VIa (opiekun mgr Urszula Dworakowska)

Wyróżnienia w kategorii klas IV-VI: Izabela Gąsowska kl. Va, Angelika Siemieniuk kl. Vc , Karolina Więcko kl. Va  (opiekun mgr Urszula Dworakowska)

 

Miejski Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II w Białymstoku - 18.10.

I miejsce - Wiktoria Kul z klasy IIIb (opiekun mgr Hanna Dworakowska)

II miejsce - Kacper Mróz z klasy IIIb (opiekun mgr Hanna Dworakowska)

 

V Jesienny Bieg Uliczny „Od Karolka do Karola”

SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa I

DZIEWCZĘTA

1. Kinga Grodzka - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

CHŁOPCY

1. Jakub Demiańczuk - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

Klasa IV

DZIEWCZĘTA

1. Weronika Średzińska - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

CHŁOPCY

1. Kacper Średnicki - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

Klasa V

DZIEWCZĘTA

1. Zosia Łapińska  - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

CHŁOPCY

1. Daniel Olech - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

KLASA VI

DZIEWCZĘTA

1. Dominika Sobocińska - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2011/2012

 

Igrzyska Woj. Podlaskiego Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce - 30.05.

Brązowy medal Karoliny Gołaszewskiej w chodzie

 

SP 1 Łapy 14 w Polsce w mini koszykówce dziewcząt - 26 - 29.05.

 

Mistrzostwa Miasta i Gminy Łapy w lekkiej atletyce - 22.05.

I miejsca zajęli:

Ewa Bokiniec - 60 m i skok w dal (rekordy zawodów OKF Łapy),

Dominika Sobocińska - 200 m,

Mateusz Klewinowski - pchnięcie kulą,

Krzysztof Burzlaff - 60 m,

sztafeta dziewcząt 4x60 m w składzie; Bokiniec Ewa, Jankowska Marta,

Łapińska Karolina i Dominika Sobocińska,

II miejsca zajęli:

Cimoch Karolina - 200 m,

Jankowska Marta - skok w dal,

Gołaszewska Karolina - 600 m,

Klewinowski Mateusz - oszczep,

Malinoś Damian - 1000 m,

sztafeta chłopców 4x60 m,

III miejsca zajęli:

Jankowska Marta - 60 m,

Sobocińska Dominika - skok w dal,

Cimoch Karolina - pchnięcie kulą,

Ryś Jakub - 1000 m.

 

Konkurs literacki w Czarnej Białostockiej - 17.05.

I miejsce - Emilia Oleksiewicz z klasy VIc (opiekun mgr Katarzyna Popławska)

II miejsce - Katarzyna Kulwicka z klasy Vc (opiekun mgr Alicja Moczulska)

III miejsce - Aleksandra Kowalewska z klasy Vc (opiekun mgr Alicja Moczulska)

 

III Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej w Kleosinie - 07.05.

Zuzanna Dworakowska II miejsce w kategorii solista.

W kategorii zespoły - zespół wokalny z naszej szkoły zajął III miejsce.

 

Baje, bajki, bajeczki - gminny konkurs recytatorski 26.04.

Julia Krajewska zajęła III miejsceOla Łapińka otrzymała wyróżnienie.

 

IX PODLASKI FESTIWAL WIELKANOCNY

W kategorii solista Zuzia Dworakowska zajęła II miejsce, a Angelika Siemieniuk III miejsce.

 

 Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

 

Ewa Bokiniec – matematyka, opiekun Irena Łapińska

Paulina Tomkiel - matematyka Anna Borzymowska - Śmietało

Ewa Bokiniec,  Karolina Łapińska, Paulina Tomkiel  – przyroda, opiekun Bożena Cal

Ewa Bokiniec – historia, opiekun Alicja Raciborska

Ewa Bokiniec – język angielski, opiekun Joanna Supronowicz

Ewa Bokiniec, Łukasz Piszczatowski – informatyka, opiekun Beata Krassowska

Ewa Bokiniec – plastyka, opiekun Agnieszka Zdrodowska-Karkosz

          Karolina Gołaszewska - finalistka w konkursie przyrodniczym, opiekun Bożena Cal

 

Mistrzostwo woj. podlaskiego w igrzyskach szkół podstawowych w minikoszykówce dziewcząt

 

Złote medale wywalczyły: Sandra Zawojska, Karolina Cimoch, Karolina Gołaszewska, Ewa Bokiniec, Karolina Łapińska, Gabriela Faszczewska, Dominika Sobocińska, Marta Jankowska, Magdalena Hryszko, Weronika Markowska, Aleksandra Pęza, Karolina Michałowska.

 

I Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

"Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”

 

Dnia 13 stycznia 2012r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta w Czarnej Białostockiej odbył się I Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Gabrysia Dargiewicz zajęła I miejsce w kategorii solista, a zespół wokalny otrzymał wyróżnienie.

 

V Przegląd Przedstawień Jasełkowych

I miejsce uczniów naszej szkoły, w V Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który odbył się 4 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej. W przeglądzie wystąpiły zespoły z sześciu szkół. Przyznano również wyróżnienia indywidualne  dla: najlepszego aktora – Artur Duszak i najlepszego wokalisty - Katarzyna Dragun.

 

III Edycja Wojewódzkiego Integracyjnego

Konkursu Muzycznego „Przy wigilijnym stole”

 

Zespół z naszej szkoły w składzie:

Julia Brzozowska, Patrycja Rząca, Zuzanna Lawendowska, Gabriela Garbacik oraz Izabela Matysiewicz

zaśpiewał pastorałkę „ Bosy pastuszek” - WYRÓŻNIENIE

 

Solistka Julia Brzozowska zaśpiewała kolędę „ Mizerna cicha” zdobyła tytuł laureata

 

XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki  „Super Mikrofon Radia Jard”

2-3-4 grudnia 2011

Wyróżnienie zdobyła Gabrysia Dargiewicz

 

Finał Igrzysk Grupy Południowej w koszykówce dziewcząt

 

Wyniki:

SP 1 Łapy - SP 6 Hajnówka 112:3

SP Kleosin - SP 2 Bielsk Podlaski 50:16

SP 6 Hajnówka - SP 2 Bielsk Podlaski 31:25

SP 1 Łapy - SP Kleosin 60:10

SP 6 Hajnówka - SP Kleosin 23:53

SP 1 Łapy - SP 2 Bielsk Podlaski 136:2

 

Tabela końcowa:

1. SP 1 Łapy 6 308:15 

2. SP Kleosin 5 113:99

3. SP 6 Hajnówka 4 57:190

4. SP 2 Bielsk Podlaski 3 43:217

 

IX Ogólnopolski turniej "Olsztynek - Top 2011" w mini koszykówce dziewcząt i chłopców

 

UKS "Jedynka’’ Łapy III lokata na 8 drużyn

Wyniki naszej drużyny.

UKS "Jedynka’’ Łapy    -    De la Sall Gdańsk            47-27

UKS "Jedynka’’ Łapy    -    MK KW Łomża                25-21

UKS "Jedynka’’ Łapy    -    UKS Basket  47-B-stok    25-29

UKS "Jedynka’’ Łapy    -    TKM Włocławek              16-34

UKS "Jedynka’’ Łapy    -    MKS Kwidzyń                 29-25

 

 

Międzynarodowy Turniej „Niepodległości”

 

Wyniki UKS „Jedynka”:

UKS „Jedynka” Łapy – UKS „Trójka” Ełk           42 : 6

UKS „Jedynka” Łapy – ŻMS Mariampol Litwa    52 : 16

UKS „Jedynka” Łapy – La Basket Warszawa      40 : 9

UKS „Jedynka” Łapy – UKS „Trójka” Działdowo  11 : 21

UKS „Jedynka” Łapy – ŻMS Mariampol Litwa     32 : 12

 

Końcowa tabela turnieju;

1. Alytus Litwa

2. UKS ‘Trójka” Działdowo

3. UKS „Jedynka” Łapy

4. ŻMS Mariampol Litwa

5. UKS „Basket 47” Białystok

6. UKS „Nenufar” Ełk

7. UKS „Trójka” Ełk

8. La Basket Warszawa

 

Igrzyska powiatu białostockiego w koszykówce dziewcząt i chłopców

 

Wyniki dziewcząt;

SP 1 Łapy - SP Kleosin 68 : 0

SP 1 Łapy - SP Zabłudów 88 : 3

SP Kleosin - SP Zabłudów 21 : 16

Tabela końcowa;

1. SP 1 Łapy 4 156 : 3

2. SP Kleosin 3 21 : 84

3. SP Zabłudów 2 19 : 109

Wyniki chłopców;

SP 1 Łapy - SP Zabłudów 54 : 24 

Tabela końcowa;

1. SP 1 Łapy 2 54 : 24

2. SP Zabłudów 1 24 : 54

 

Ogólnopolski konkurs „Płomyczka” na wiersz o Janie Pawle II

 

Nagroda główna Angelica Siemieniuk za wiersz „Pamięci Jana Pawła II”

Wyróżnienia otrzymali:

Emilia Oleksiewicz  za wiersz „Drogowskazy”

Izabela Kruszewska za wiersz  „Nauczyciel miłości”

Maciej Pucel za wiersz „O wielkim człowieku”

Jakub Witkowski za wiersz „Kochamy Jana Pawła”

 

IV Jesienny Bieg Uliczny „Od Karolka do Karola”

SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa I

DZIEWCZĘTA

3. Agata Galent-Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

CHŁOPCY

3. Migas Dawid- Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

Klasa II

DZIEWCZĘTA

2. Aleksandra Cimoch-Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

Klasa III

DZIEWCZĘTA

1. Weronika Średzińska- Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

CHŁOPCY

2. Krystian Malinoś- Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

3. Kacper Średnicki- Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

Klasa IV

DZIEWCZĘTA

3. Angelika Siemieniuk-Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

CHŁOPCY

1. Daniel Olech- Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

Klasa V

CHŁOPCY

1. Michał Kulesza- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

3. Damian Malinoś- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

KLASA VI

DZIEWCZĘTA

3. Marta Jankowska-  SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

CHŁOPCY

3. Krzysztof Burzlaff- - SP Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II Łapy

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2010/2011

 

Mistrzostwa Polski "Olimpijska Energa" Szkół Podstawowych

w minikoszykówce dziewcząt i chłopców w Elblągu

 

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

 

1. SP 3 Żyrardów

2. SP 60 Bydgoszcz

3. SP 67 Wrocław

4. SP 21 Nowy Sącz

5. SP 1 Szprotawa

6. SP Będków

7. SP 5 Kartuzy

8. SP 7 Brzeg

9. SP 7 Leszno

10. SP 3 Działdowo

11. SP 1 Łapy

12. SP 16 Szczecin

13. SP Wierzawice

14. SP 42 Zabrze

15. SP 3 Biała Podlaska

16. SP Złota

Trzecie miejsce najmłodszych łapskich koszykarek w Zambrowie

UKS Jedynka Łapy - ŁAK Łomża 58:4

Jedynka Łapy - Unia Basket Ostrołęka 39:11

Jedynka Łapy - Huragan Wołomin 22:28

Jedynka Łapy - Orkan Zambrów 39:11

Jedynka Łapy - Basket 47 Białystok 12:40

Jedynka Łapy - Iskra Zambrów 22:15

Jedynka Łapy - Stoczek 45 Białystok 29:15

 

III GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "HAVE FUN WITH ENGLISH"

 

Laureatami III Gminnego Konkursu zostali:

 

Kategoria kl. III - IV

I miejsce: Aleksandra Kamińska kl. IV c, opiekun Pavol Livinsky

III miejsce: Kamil Polowczyk kl. IV b, opiekun Pavol Livinsky

 

Kategoria kl. V - VI

II miejsce: Izabela Jakimiuk kl. V d, opiekun Pavol Livinsky

Wyróżnienia: Patryk Jan Górski kl. VI c, opiekun Pavol Livinsky

 

VIII PODLASKI FESTIWAL WIELKANOCNY

 Zuzia Dworakowska oraz Gabrysia Dargiewicz wyśpiewały równorzędne I miejsca w kategorii solista.

Zespół wokalny otrzymał nagrodę za pielęgnowanie wartości chrześcijańskich.

 

XXIV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PRZEDWIOŚNIA W MINIKOSZYKÓWCE DZIAŁDOWO 2011

PUCHAR PRZEDWIOŚNIA

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. UKS Jedynka Łapy

2. SP3 Działdowo

3. SP1 Nidzica

4. SP3 Ełk

5. SP47 Białystok

6. Delfin Bydgoszcz

 

Oto wyniki naszej drużyny:

UKS Jedynka Łapy - Nidzica 29:25

UKS Jedynka - Białystok 22:26

UKS Jedynka - Bydgoszcz 46:22

UKS Jedynka - Ełk 30:15

UKS Jedynka - Działdowo 37:31

 

II Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej  w Kleosinie

pod hasłem „ Chwalę Cię, Panie, całym sercem”

 

Zespół wokalny zajął I miejsce wykonując piosenkę „Me życie składam Ci”

Gabrysia Dargiewicz zajęła I miejsce. Zaśpiewała piosenkę Eleni „Nie można żyć bez światła”

 

Złoto w finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w koszykówce z udziałem drużyny dziewcząt z naszej szkoły

Ostateczna kolejność finału:

SP nr 1 im. PJP II w Łapach

SP nr 47 w Białymstoku

SP nr 9 w Łomży

SP nr 45 w Białymstoku

 

Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2011

 

Gabriela Dargiewicz kl. V b, Zuzanna Dworakowska kl. IV c

 Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

 

Monika Bielicka, Gabriela Brzozowska, Katarzyna Pochodowicz – przyroda, opiekun Bożena Cal

Ewa Bokiniec – język polski, opiekun Magdalena Wrzos

Gabriela Brzozowska – język polski, opiekun Dorota Truskolaska

Aleksandra Mojkowska, Monika Bielicka – historia, opiekun Alicja Raciborska

Ewa Bokiniec – język angielski, opiekun Joanna Supronowicz

 

 Awans do finałów Igrzysk Województwa Podlaskiego w koszykówce z udziałem drużyny dziewcząt z naszej szkoły.

 

SP 1 Łapy    –    SP 6 Hajnówka 60    :    12

SP 1 Łapy    –    SP 47 Białystok 41    :    38

 

XIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"

 

 Kasia Dragun, Gabrysia Dargiewicz – awans do finału

Weronika Sosnowska –  wyróżnienie w kategorii solista

 

IV Festiwal Pieśni Oazowej „Z JANEM PAWŁEM II ŚPIEWAJMY” w Sokółce

Udział zespołu wokalnego z naszej szkoły wśród trzynastu zespołów z różnych szkół.

III Jesienny Bieg Uliczny „Od Karolka do Karola”

KLASY I -2003

Dziewczęta  - Julia Jabłońska - III miejsce

Chłopcy - Maciej Sobieski

KLASY II -2002

Dziewczęta - Gabriela  Galent - I miejsce, Dominika  Żero - II miejsce, Kinga  Komar - III miejsce

 Chłopcy - Jakub Pieńkowski - I miejsce, Jakub Łapiński - II miejsce, Krystian Malinoś – III miejsce

KLASY III -2001

Dziewczęta - Angelika Siemieniuk - I miejsce, Marta Zdrodowska - II miejsce

Chłopcy - Daniel Olech - I miejsce, Rafał Łupiński - III miejsce

 KLASY IV -2000

   Dziewczęta - Karolina Cimoch - III miejsce

 Chłopcy - Michał Kulesza - II miejsce

KLASY V -1999

Dziewczęta - Karolina Gołaszewska - II miejsce, Marta Jankowska - III miejsce

Chłopcy - Wojciech Hołowieńko - III miejsce

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2009/2010

Weronika Dworakowska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, opiekun Maria Roszko

Edyta Krasowska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

Michał Kruszewski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, opiekun Małgorzata Łapińska

Maria Boguska - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2008/2009

Anna Raciborska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

Łucja Bagińska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2007/2008

Anna Bokiniec - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, opiekun Bożena Cal

Anna Bokiniec - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, opiekun Maria Roszko

Anna Bokiniec - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, opiekun Antoni Oleszkiewicz

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2006/2007

Natalia Balcerzak - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

Bartłomiej Cimoch - finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2005/2006

Dawid Zdrójkowski - laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

Paulina Mieszczyńska - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, opiekun Mirosława Sobieszuk

Marlena Oleszkiewicz - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, opiekun Mirosława Sobieszuk

Patrycja Faszczewska - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, opiekun Irena łapińska

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2004/2005

Ewa Reducha - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, opiekun Mirosława Sobieszuk

Dawid Zdrójkowski - laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2003/2004

Karol Perkowski - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, opiekun Mirosława Sobieszuk

Dawid Zdrójkowski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

Tomasz Jędrzejewski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

Karol Perkowski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

Daniel Woron - finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, opiekun Alicja Raciborska

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY UCZNIÓW - 2002/2003

Patrycja Wojtczuk - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, opiekun Mirosława Sobieszuk, Alicja Raciborska