Książki naszych marzeń – „Poznajemy wielkich”

Spotkanie autorskie z panią Anną Czerwińską-Rydel w BPMiG w Łapach było uwieńczeniem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy VI B i VI C. Z cyklu „Poznajemy wielkich”  mieliśmy okazję poznać  ciekawe biografie Juliana Tuwima, Kornela Makuszyńskiego oraz  Henryka Wieniawskiego. W tym celu przeczytaliśmy książki ze zbiorów naszej biblioteki pt.: „Mój brat czarodziej”, „Słońce na papierze”, „W podróży ze skrzypcami”. Uczniowie dowiedzieli się skąd autorka czerpie inspiracje do swoich utworów. Spod jej pióra wyszły również biografie znanych Polaków – M. Skłodowskiej-Curie, Aleksandra Fredry, Janusza Korczaka, a wkrótce ukarze się biografia Henryka Sienkiewicza. Rok 2016 jest ogłoszony rokiem wielkiego pisarza.

Spotkanie było tez okazją do zakupu książek pani Anny Czerwińskiej-Rydel, oczywiście z autografem dla naszych czytelników.

Bożena Cal, Alicja Raciborska