Ja tak bardzo lubię czytać….

W ramach realizacji projektu „Książki naszych marzeń” w Multimedialnym Centrum Informacji im. Zjednoczenia Polek na Emigracji w Wielkiej Brytanii w naszej szkole  w dniach 01.03 i 03.03 odbył się konkurs czytania. Eliminacje zbiegły się w czasie z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Zaproszeni na to wydarzenie goście Pan Wiesław Kamieński z-ca burmistrza Łap oraz Pani Irena Zakrzewska – emerytowana nauczycielka naszej szkoły przeczytali dzieciom fragmenty książek Alfreda Szklarskiego i Edmunda Niziurskiego. Wszyscy wiemy, że czytanie łączy pokolenia. Komisja, w której skład weszli zaproszeni goście i nauczyciele naszej szkoły w pierwszym i drugim dniu eliminacji przyznała po 5 nagród najlepiej czytającym uczniom, ale szczególnie pięknym czytaniem zachwycił wszystkich Paweł Płoński uczeń klasy III C. Czytał fragment książki pt.: „Filipek i wakacje” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także: Maja Zdrodowska ucz. kl. II C, Dominika Sienkiewicz-Komarzewska i Oliwia Popławska ucz. kl. II D, Piotr Subocz ucz. kl. II A, Daria Zdrodowska ucz. kl. V B, Piotr Niewiński ucz. kl. IV C, Dawid Migas ucz. kl. V A, Gabriela Zalewska ucz. kl. IV B oraz Oliwia Demiańczuk ucz. kl. IV A.

Korzystając z obecności Pana Burmistrza uczniowie zadawali pytania dotyczące naszego miasta. Otrzymali również krótką lekcję historii, z której dowiedzieli się, że dzieci nie zawsze mogły czytać polskie książki i uczyć się języka polskiego. Mottem przewodnim konkursu były słowa Mikołaja Reja „A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”.

Dziękuję przybyłym gościom: Panu Burmistrzowi Wiesławowi Kamieńskiemu oraz Paniom Annie Muszyńskiej i Monice Łuczaj- pracownikom BPMiG Łapy, Pani Irenie Zakrzewskiej. Dziękuję członkom komisji - nauczycielom Pani Katarzynie Popławskiej, Monice Kozikowskiej i Elżbiecie Czarniawskiej. Dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję nagrodzonym.

Organizator konkursu:

Ewa Łapińska