Łapska „JEDYNKA”

w Finale Krajowym VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

W tym roku rozpoczęła się już VI Edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Organizatorem turnieju jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz  Szkolny Związek Sportowy. Celem turnieju jest promowanie piłki nożnej i aktywnego spędzania wolnego czasu. Rozgrywany jest na obiektach sportowych typu Orlik.

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej NR 1 im. Papieża Jana Pawła II swoje zmagania sportowe w turnieju rozpoczęła 16 września  na szczeblu gminy. Po wygranym turnieju w Łapach zespół awansował do eliminacji wojewódzkich w Jabłoni Kościelnej które odbyły się 29 września. W turnieju tym startowało sześć zespołów. Nasza drużyna zdobyła I miejsce. 9 września 2015r w Białymstoku odbył się finał wojewódzki. SP1 Łapy w eliminacjach tego turnieju pokonała Pionier Brańsk – 4 : 2; SP Piątnicę 5 : 1 i Wilczki SP 1 Grajewo 2 : 1. Tym samym awansowali do półfinału w którym pokonali drużynę FC Pigi Gródek 5 : 2. Ostatecznie w finale chłopcy grali ponownie przeciwko ekipie Wilczki SP 1 Grajewo, wygrywając dopiero po rzutach karnych i zdobywając tym samym mistrzostwo województwa podlaskiego i awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie który odbył się w dniach 14-17 października 2015r

Do Finału Krajowego awansowało tylko 16 zespołów z całej Polski. W fazie eliminacyjnej zespół z Łap wygrał z SP 7 Ostrów Wielkopolski 3 : 1; SP Biskupiec 2 : 0 i uległ drużynie UKS GOL Brodnica  1: 3 zajmując drugie miejsce w grupie.  W ¼  finału nasza drużyna zmierzyła się z MUKS Halny Kamienica przegrywając 6 : 1, należy nadmienić że zespół z Kamienicy wygrał tegoroczny Turniej Orlika. Ostatecznie zespół z Łap uplasował się na miejscach V-VIII.

Sukces drużyny nie byłby możliwy bez dobrej współpracy Szkoły z Klubem Sportowym „Pogoń Łapy” oraz trenerem Łukaszem Kul.

Drużyna grała w składzie: Jakub Demiańczuk, Jakub Kruszewski, Mateusz  Kul, Krystian Markowski, Kacper Łapiński, Krystian Łapiński, Damian Nadolny, Krzysztof Kulesza, Piotr Kobylarz.