Festyn przy „Jedynce”

pt. „Zabawa miła w Rodzinie siła”

Wspólnymi siłami Rady Rodziców, Stowarzyszenia Szkoła bez Barier oraz Dyrekcji i Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach został zorganizowany festyn rodzinny, który z racji innych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w mieście został przeniesiony z 01.06.2016 r. na 11.06.2016 r.

Jednym z ważnych kryteriów organizacji festynu w sobotę było umożliwienie udziału we wspólnej zabawie jak największej ilości Rodziców.

Na festyn składało się wiele atrakcji szczególnie w wykonaniu naszych dzieci, tańce grupowe, tańce hip-hopowe, pary taneczne, występy grupy Senior-Wigor, bardzo widowiskowe pokazy sportowe judo- grupy p. Piotra Pułkośnika. Bardzo ciekawie i barwnie przedstawiła się grupa historyczna „Woje Mieszka I”. Z pięknym mini recitalem wystąpiła Agata Chwaszczewska. Przy ognisku i kiełbasce w tajniki wiedzy żeglarskiej, w tym umiejętność wykonywania trudnych węzłów, wprowadził nas ks. Waldemar Krzywiński proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach wraz z młodzieżową grupą wokalną pod opieką Pań ze SP nr 2. Dominowała pieśń żeglarska .

Tradycyjnie ciekawą pozycją były pokazy strażackie. Pan Grodzki zademonstrował paralotnię, dzieci mogły dotknąć, zobaczyć jak działa, zadać pytania jak się tym lata. Ciekawość w pełni została zaspokojona, a nad Łapami w krótce pojawi się więcej latających obiektów. Wszystkim wykonawcom dziękujemy za pokazy i gratuluję wysokiego poziomu artystycznego i sprawnościowego. Zorganizowano dużo różnych stoisk m.in. kawiarenka z obfitą ilością przepysznego ciasta przygotowanego przez Rodziców, dalej pyszności z naszej szkolnej kuchni: bigos, bigos myśliwski, krokieciki grzybowe, paszteciki, smalczyk.

Można było w międzyczasie dobrze się posilić i dalej się bawić. Stoisko sztuki ceramicznej dało szansę dzieciom spróbowania samodzielnego wykonania naczynka na kole garncarskim. Uzupełnieniem atrakcji festynowych były zjeżdżalnie dmuchane i bangee, przez cały czas oblegane przez najmłodszych uczestników zabaw, fotobudka z masą strojów do przebrania się i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Do korzystania z tej zabawy zachęcał kolorowy klaun.

Dzięki hojności sponsorów niezwykle bogata była loteria fantowa, dużo sprzętu AGD, książek, zabawek, sprzętu sportowego.

Oto nasi sponsorzy:

1.      Hanna i Andrzej Antoszczuk „Sosenka”

2.      OKF Łapy

3.      Salon Fryzjerski Marzena Łapińska

4.      SABO – Jacek Karpiuk

5.      PSS „Społem Janusz Jasiński

6.      Państwo Bożena i Tadeusz Zajkowscy

7.      MICOM Mirosław Roszkowski

8.      Promodach  i Przyjaciele Piotr Olędzki, Marek Olszewski

9.      Centrum Urody  Marzena Chilicka Janowik

10.  Bank Spółdzielczy w łapach

11.  AGMAR

12.  Grupa Ren Oddział Białystok

13.  MAKBUD Anna i Maciej Mokrzewscy

14.  Eltron Grażyna i Jan Klewinowscy

15.  Wspólnota Gruntowa „Binduga” 

16.  Starostwo Powiatowe

17.  Gmina Łapy – Burmistrz  Łap

18.  Rada Rodziców SP 1 Łapy

19.  Stowarzyszenie Szkoła bez Barier w Łapach

20.  PASTEL Aneta i Dariusz Tomkiel

21.  Piotr Łapiński – Handel Obwoźny 

22.  Dorota Frąckiel  „Isabell”

23.  Wojciech Trzaska

24.  Paweł Krongauz – Sklep Zielony Domek

25.  DOZ Apteka Maria Gołaszewska

26.  FASHION HOUSE M.S. Harasimowicz

27.  Joanna Perkowska – ORISA

28.  Sylwia Cwalińska – Salon kosmetyczny „SYLWIA”

29.  Bogdan Łuczaj

30.  Konrad Kulesza Stajnia Tradycja w Uhowie

31.  NSZZ „Solidarność” Łapy 

32.   ART-GAZ Janusz Żukowski

33.  YuYAN HAIJUN CHEN

34.  Marzena Płońska – SKLEP MEBLOWY

35.  Beata Sekula – SALON FRYZJERSKI 

Do wszystkich sponsorów kierujemy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc.

Festyn miał też akcenty sportowe tj. podsumowanie olimpijki kl. I-III, w ostatniej edycji z udziałem Rodziców. Mieliśmy tez przedsmak EURO 2016. Panowie nauczyciele łapskich szkół zmierzyli się z drużyną Rodziców. Minimalnie wygrali nauczyciele. Gratuluję wszystkim zaangażowania, sportowej postawy, wysokiego poziomu sportowego.

Jesteśmy o tym przekonani, że festyn był udany. Odwiedziła nas ogromna ilość rodziców i mieszkańców Łap. Dzieci mogły wystartować w kilku konkurach: szachowym, tenisa stołowego, Mam Talent.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy rodzinne: Ortograficzna Rodzina (wystartowało 28 zespołów) i „1 z 10”. W konkursie „Siłowanie na łapy mamy i taty” wyłoniliśmy najsilniejszych rodziców.

Nasz festyn zaszczycili swoją obecnością:

Ks. Waldemar Krzywiński – proboszcz Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach

Pani Agnieszka Kuć – wizytator KO w Białymstoku,

Pan Sławomir Maciejewski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach, któremu dziękuję za wręczenie nagród i wszelkich wyróżnień,

Pan Wojciech Grodzki – z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łapach,

Pan Piotr Pułkośnik – z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łapach,

Pan Leszek Gulewicz – członek Rady Miejskiej w Łapach

Pan Krzysztof Gołaszewski – Radny Powiatu

Pan Andrzej Osmolski – Przewodniczący Zakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność”

Dyrektorzy szkół: Pani Mariola Grodzka

Pan Mariusz Gołaszewski

Pan Daniel Gołaszewski

Dziękujemy naszym gościom za wspólne spędzanie czasu.

Przygotowanie festynu jest sporym wyzwaniem organizacyjnym, wymaga czasu i zaangażowania wielu osób. Przed festynem odbyło się kilka wspólnych spotkań Rady Rodziców, Stowarzyszenia Szkoła bez Barier, dyrekcji szkoły i przedstawicieli Rady Pedagogicznej. Wspólnie wypracowano program imprezy, przydzielono zadania.

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pracę w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy serdecznie dziękuję i gratuluję wielu ciekawych pomysłów.

Nasz festyn miał jeszcze jeden bardzo ważny wzniosły cel – wszelkie dochody będą przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych i pomocy dydaktycznych do szkoły.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą akcję kupując los, ciasto, dziękuję i zapewniam, że każda złotówka będzie wykorzystana zgodnie z w/w celem.

Słowa podziękowania kieruję do wszystkich sponsorów, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, Stowarzyszenia Szkoły bez Barier w Łapach za zaangażowanie, za bezinteresowną pracę wykonaną na rzecz festynu, tym samym za pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

Myślę, że wszyscy którzy przyszli spędzić miło i wesoło czas przy wspólnej zabawie z dziećmi, nie żałują tej decyzji.

Nawet pogoda (momentami trochę kapuśna) nie przeszkodziła we wspólnej zabawie uczestników festynu .

                                                                       Dyrektor Szkoły

                                                                       Andrzej Rogowski