Czytaliśmy w bibliotece…….

Od 15 września bieżącego roku nauczyciele bibliotekarze wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II realizowali projekt pt. „Czytam sobie w bibliotece”. To oferta edukacyjna Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu jest promocja książek i zachęcenie dzieci do czytania.

W Multimedialnym Centrum Informacji im Zjednoczenia Polek na Emigracji w Wielkiej Brytanii odbyły się zajęcia czytelnicze wzbogacone przekazami multimedialnymi. Dzieci poznawały naszą planetę czytając książkę pod tytułem „ Księżyc na tapetę” autorstwa Ewy Nowak , następnie uzupełniały wiedzę o kosmosie korzystając z ćwiczeń interaktywnych na platformach edukacyjnych. Powstały także prace plastyczne.

W drugiej części projektu pracowaliśmy z książką Wojciecha Widłaka pt.: „Marta i ufoludek”. Uczyliśmy się jak chronić naszą planetę, dbać o środowisko, w którym żyjemy, a także umiejętnie segregować odpady. W tym wypadku  nasze zajęcia również urozmaiciliśmy edukacyjnym programem dla dzieci z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Szary papier po paczkach z książkami posłużył do wykonania czapek, w których dzieci pozowały do zdjęć. Seria „Czytam sobie” stała się bardzo popularna wśród czytelników naszej biblioteki. Opowiadania są ciekawe i pouczające. Nasz księgozbiór wzbogaciliśmy dodatkowo kupując następne tytuły tej serii.

Zapraszamy do czytania!

Elżbieta Czarniawska