Ciekawy przystanek….

Każda podróż ma swój przystanek. Uczniowie klasy IVB, IIIB i IIC wyruszyli w podróż do „Krainy Książek” i dotarli na „Przystanek z Książką w Bibliotece”, oczywiście w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łapach. W oczekiwaniu na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Małgorzatą Strękowską - Zaremba  uczniowie poznali drogę książki od autora do czytelnika. Bardzo ciekawe warsztaty przeprowadziła  pani  Wiesława Jędrzejczyk-redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura. Uczniowie klasy IVB mieli okazję wcielić się w role pisarzy, redaktorów, grafików, drukarzy itp. Na „przystanku” był kiermasz książek, które można było nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Zbiory naszej biblioteki również wzbogacą ładnie wydane, ciekawe książki autorstwa popularnych wśród czytelników pisarzy. Do naszych zbiorów przybędą także książki z dedykacją autora.

Następny przystanek będzie w naszym Multimedialnym  Centrum Informacji im. Zjednoczenia Polek na Emigracji w Wielkiej Brytanii. Będziemy wówczas realizowali projekt „Czytam sobie w bibliotece.”

Ewa Łapińska