Campus miał być dodatkiem...

Podczas kwietniowej wycieczki  do Białegostoku klas IV-VI uczniowie oprócz  głównych atrakcji jak kino i trampoliny, zwiedzili powstały nowy Campus  Uniwersytetu  Białostockiego. Wszyscy byliśmy mile zaskoczeni  gościnnością  pracowników  tego miejsca, którzy wprowadzili nas w świat nauk matematyczno - przyrodniczych. Zwiedziliśmy bogato wyposażone sale instytutu, podziwiając takie eksponaty jak: bursztyny, organizmy żyjące w morzach i oceanach, zwierzęta występujące na obszarach Podlasia i oraz przekrój fauny światowej. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się akwarium i terrarium   z imponującą zawartością w postaci ciekawych gatunków ryb oraz egzotycznych gadów.

Trampolinę uczniowie potraktowali jako swego rodzaju odskocznię, która chociaż na chwilę pozwoliła oderwać im się od codziennych trosk. Odpoczęliśmy podczas seansu w kinie. "Zwierzogród" nastroił wszystkich optymistycznie, ponieważ głównym przesłaniem filmu była wiara w marzenia i  to że się spełnią.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Beata Krassowska, Katarzyna Niewińska, Danuta Tyszko, Renata Niwińska.