I MY TEŻ UMIEMY PŁYWAĆ!

Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach zakończyli naukę pływania  w ramach Projektu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” realizowanego na Pływalni Wodnik w Wysokiem Mazowieckiem.

Zajęcia rozpoczęły się 17 września, a zakończyły 30 listopada. Uczniowie, w ramach tego projektu pod opieką wychowawców i wolontariuszy, uczestniczyli w 20 wyjazdach  na basen. Zajęcia odbywały się przez 10 tygodni, 2 razy   w tygodniu po dwie godziny. W czasie projektu realizowano program nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych  instruktorów.  Równolegle odbywały się zajęcia oswajające z wodą, ogólnorozwojowe i relaksujące pod czujnym okiem wychowawców: Moniki Kozikowskiej, Ewy Zdrodowskiej, Iwony Szustak, Beaty Łopieńskiej oraz Ewy Podsiadłowskiej. W wyjazdach uczestniczyli również rodzice, którzy jako wolontariusze pomagali dzieciom w czynnościach przed i po zajęciach.

Poprzez realizację projektu „Już pływam”  dzieci biorące w nim udział zdobyły podstawową wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk, opanowały umiejętność pływania w stopniu podstawowym, a niektóre dzieci w stopniu dobrym i bardzo dobrym.

Udział w zajęciach był dla uczestników doskonałym początkiem do dalszej kontynuacji przygody z pływaniem. Liczymy, że nasi „mali pływacy” zyskają na  lepszej koordynacji ruchowej, będą sprawniejsi i zdrowsi.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środków Urzędu Miasta i Gminy Łapy.

Koordynator szkolny

Beata Łopieńska