Mistrzostwa Miasta i Gminy Łapy w LA

Bardzo udane zawody dla naszej szkoły odbyły się w sobotę 27 lutego br. w hali sportowej Technikum Mechanicznego w Łapach. Były to Mistrzostwa Miasta i Gminy Łapy w LA, których organizatorem był Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach. Nasi uczniowie startowali w biegu na 35 m, w rzucie piłką lekarską i w sztafetach szkolnych 6 - osobowych. Łącznie SP 1 wróciła z 18 medalami, nasze sztafety były bezkonkurencyjne i zdecydowanie wygrały. Ciekawostką było zajęcie 2 razy całego podium w biegach szybkich przez chłopców z klas V i dziewcząt z klas VI. Nasze dwie uczennice wróciły do domu z trzema medalami, Aleksandra Cimoch z klasy VI c zdobyła 3 złote medale, a Kinga Grodzka z klasy IV c zdobyła 1 złoty i 2 srebrne. Wszystkim naszym lekkoatletom należą się wielkie gratulacje. Naszych sportowców do zawodów przygotowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego Dariusz Jabłoński i Jacek Łapiński.

Złote medale zdobyli: Aleksandra Cimoch 3 medale, Magdalena Łapińska, Damian Nadolny, Kacper Uszyński, sztafeta dziewcząt (skład: Kinga Grodzka, Magdalena Łapińska, Martyna Dzienis, Magdalena Duchnowska, Agata Galent i Aleksandra Cimoch) i sztafeta chłopców (skład: Mateusz Kul, Krzysztof Kulesza, Patryk Płoński, Daniel Chorchiel, Mateusz Sarosiek  i Damian Nadolny). Srebrne medale zdobyli: Kinga Grodzka 2, Magdalena Duchnowska, Jakub Biernat, Piotr Rutkowski i Łukasz Dworakowski. Brązowe medale zdobyli: Zuzanna Sawicka, Agata Galent, Patrycja Falkowska i Patryk Płoński.